fbpx

Piesočnaté pláže v Chorvátsku

Všeobecne rozšírené povedomie o tom, že piesočnaté pláže v Chorvátsku vôbec neexistujú je už dávno za nami. Pieskových pláží je síce pomenej, ale sú o to čarovnejšie. Od Pagu po Rovinj a od Hvaru po Krk môžete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku na jednej z najlepších piesočných pláží v Chorvátsku. Objavte úžasné destinácie pre Vašu ďalšiu dovolenku napríklad na týchto plážach:

Pláž Sabunike je nádherná piesková pláž, ktorá sa nachádza na úpätí Velebitu, par kilometrov od mesta Nin a Zadar. Pri pláži si môžete vychutnať relaxačné terapie s liečivým bahnom. Je to ideálna destinácia pre rodiny s deťmi a páry. Piesočnatá pláž Crni Molo sa nachádza priamo v Crikvenici a poskytuje množstvo rôznych športových aktivít, od plážového volejbalu cez tobogany až po vodné lyžovanie. Na pláži je možné si prenajať aj slnečníky a ležadlá a využiť sprchy. Crvena luka pri mestečku Biograd na Moru je menšia pláž, ktorá je dosť ukrytá pred zrakmi návštevníkov v zálive a tak je ideálna pre romantické leňošenie a samotársky relax. Pláž Sakarun na ostrove Dugi Otok je obklopená borovicovým lesom a vyníma sa krištáľovo čistým morom.

Piesková pláž Bijeca pri Meduline je obľúbená vďaka tomu, že je obklopená stromami a kvôli pozvoľnému vstupu do mora vhodná najmä pre rodiny s deťmi. Ešte krajší vizuál má táto piesková pláž vďaka krásnym ostrovčekom, ktoré ju obkolesujú. Ocenenie Modrá vlajka získala piesočnatá pláž Zaton kvôli krištáľovo čistému moru a celkovému vzhľadu. Nachádza sa na Zadarskej riviére a ponúka mnoho športových aktivít, zábavný park a tobogany. Na ostrove Rab je dlhá pláž Rajska plaža, ktorá sa tiež hrdí ocenením Modrá vlajka a vďaka plytkému moru je ideálna pre rodiny s deťmi a neplavcov. Pláž Slatnica nachádzajúca sa neďaleko centra Murteru disponuje plytkým krištáľovo čistým morom, kde na betónovej časti brehu je množstvo kaviarní, barov a viacero zábavných detských atrakcií. Bez ohľadu na to, ktorú pieskovú pláž v Chorvátsku si vyberiete, môžete sa tešiť na príjemné chvíle strávené pri mori a nezabudnuteľnú dovolenku na pobreží Jadranského mora.

Ak hľadáte lacné ubytovanie v Chorvátsku blízko piesočnatých pláží, máte širokú ponuku ubytovania na výber. Mnohé destinácie v Chorvátsku ponúkajú cenovo dostupné ubytovanie, ktoré je neďaleko od nádherných piesočnatých pláží.

Pieskové pláže v Chorvátsku sa vyznačujú jemným bielym pieskom a priezračnou tyrkysovou vodou, čo tvorí ideálne prostredie na relaxáciu a oddych. Ak Vás láka predstava o mori, piesku a pláži v Chorvátsku alebo máte deti, ktoré radi šantia v piesku pri mori, vyberte si z bohatej ponuky ubytovania s blízkosťou piesočnatej pláže.

      Apartmány Chorvátsko 2024Ubytování v Chorvatsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Chaty na prenájomChaty na pronájemZájezdy k moři 2024Zľavové kupóny