Piesočnaté pláže v Chorvátsku

Všeobecne rozšírené povedomie o tom, že piesočnaté pláže v Chorvátsku vôbec neexistujú je už dávno za nami. Pieskových pláží je síce pomenej, ale sú o to čarovnejšie. Od Pagu po Rovinj a od Hvaru po Krk môžete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku na jednej z najlepších piesočných pláží v Chorvátsku. Objavte úžasné destinácie pre Vašu ďalšiu dovolenku napríklad na týchto piesočnatých plážach.

Pláž Sabunike je nádherná piesková pláž, ktorá sa nachádza na úpätí Velebitu, par kilometrov od mesta Nin a Zadar. Pri pláži si môžete vychutnať relaxačné terapie s liečivým bahnom. Je to ideálna destinácia pre rodiny s deťmi a páry.

Piesočnatá pláž Crni Molo sa nachádza priamo v Crikvenici a poskytuje množstvo rôznych športových aktivít, od plážového volejbalu cez tobogany až po vodné lyžovanie. Na pláži je možné si prenajať aj slnečníky a ležadlá a využiť sprchy.

Crvena luka pri mestečku Biograd na Moru je menšia piesočnatá pláž, ktorá je dosť ukrytá pred zrakmi návštevníkov v zálive a tak je ideálna pre romantické leňošenie a samotársky relax.

Pláž Bijeca pri Meduline je obľúbená vďaka tomu, že je obklopená stromami a kvôli pozvoľnému vstupu do mora vhodná najmä pre rodiny s deťmi. Ešte krajší vizuál má táto piesková pláž vďaka krásnym ostrovčekom, ktoré ju obkolesujú.

Ocenenie Modrá vlajka získala piesočnatá pláž Zaton kvôli krištáľovo čistému moru a celkovému vzhľadu. Nachádza sa na Zadarskej riviére a ponúka mnoho športových aktivít, zábavný park a tobogany.

Na ostrove Rab je dlhá piesková pláž Rajska plaža, ktorá sa tiež hrdí ocenením Modrá vlajka a vďaka plytkému moru je ideálna pre rodiny s deťmi a neplavcov.

Ak Vás láka predstava o mori, piesku a pláži v Chorvátsku alebo máte deti, ktoré radi šantia v piesku pri mori, vyberte si zo širokej ponuky ubytovania s blízkosťou piesočnatej pláže.

Pieskové pláže Chorvátsko ponúka na viacerých miestach, kde si môžete vybrať z tejto bohatej ponuky ubytovania.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2023Chaty na prenájomUbytování v Chorvatsku 2023Chaty na pronájemZájezdy k moři 2023Zľavové kupóny