fbpx

Národné parky v Chorvátsku

Chorvátsko má množstvo krásnych národných parkov, ktoré ponúkajú úžasné prírodné scenérie a množstvo zaujímavých cestičiek pre turistov. Do pozornosti Vám dávame zoznam niektorých z najkrajších a najpopulárnejších národných parkov v Chorvátsku s tým, čo sa dá v nich vidieť:

Plitvické jazerá sú najstarším a najväčším národným parkom v krajine a nachádza sa v srdci Chorvátska. Je známy svojimi krásnymi kaskádovitými jazerami, ktoré sa prelínajú nádhernými vodopádmi a malebnými chodníkmi. V parku sa nachádza množstvo flóry a fauny, vrátane rôznych druhov vtákov, ryb a dravcov. Natáčal sa tu veľmi známy film Poklad na striebornom jazere v hlavnej úlohe s Winnetou a Old Shatterhand.

vodopády a jazerá v krásnej zelenej prírode
Plitvické jazerá Chorvátsko

Národný park Krka sa nachádza v blízkosti mesta Šibenik a je známy svojimi krásnymi vodopádmi a jazerami. V národnom parku je aj množstvo historických a kultúrnych pamiatok, vrátane stredovekého kláštora a starobylého mesta Skradin.

Národný park Kornati sa nachádza v Jadranskom mori a zahŕňa viac ako 100 ostrovov a ostrovčekov. Je obľúbeným miestom pre potápanie a tak ponúka veľa možností na objavovanie podmorského sveta.

Národný park Mljet sa nachádza na ostrove Mljet a je známy svojou bohatou flórou a faunou. V parku sa nachádza aj staroveký kláštor a rímske ruiny.

Národný park Paklenica sa nachádza v pohorí Velebit a ponúka množstvo príležitostí na turistiku a horolezectvo. V parku sa nachádza aj mnoho zaujímavých skalných útvarov a jaskýň.

Národný park Risnjak sa nachádza v blízkosti chorvátsko-slovinskej hranice a je domovom množstva druhov zvierat, vrátane rysa a medveďa. V parku sa nachádza aj mnoho turistických chodníkov a ponúka viacero nádherných výhľadov.

Národný park Sjeverni Velebit sa nachádza v pohorí Velebit a je domovom množstva druhov rastlín a zvierat, vrátane vzácneho orla skalného a kozorožca. V parku sa nachádza aj najdlhší chorvátsky turistický chodník, ktorý ponúka nádherné výhľady na okolité prostredie.

Národný park Brijuni sa nachádza na malom súostroví Brijuni pri pobreží Istrie a je domovom množstva druhov zvierat a to dokonca vrátane slonov a žiráf. V parku sa nachádza aj starobylé rímske sídlo a množstvo historických pamiatok.

Národný park Učka sa nachádza v pohorí Učka na istrijskom polostrove a ponúka nádherné výhľady na Jadranské more a okolitú prírodu. V parku sa nachádza aj množstvo jaskýň a historických pamiatok.

Národný park Lonjsko polje sa nachádza v nížinách rieky Sávy a je domovom množstva vzácnych druhov vtákov, vrátane orla belasého a čapov. V parku sa nachádza aj množstvo cyklotrás a turistických chodníkov.

V každom z týchto národných parkov si vychutnáte nádhernú prírodu a užijete mnoho zaujímavých atrakcií. Či už ste nadšenec turizmu, potápania alebo len chcete stráviť čas v prírode, národné parky Chorvátska Vám ponúkajú všetko, čo potrebujete na nezabudnuteľný oddych počas dovolenky.

      Apartmány Chorvátsko 2024Ubytování v Chorvatsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Chaty na prenájomChaty na pronájemZájezdy k moři 2024Zľavové kupóny