fbpx

Najkrajšie pláže Chorvátska


Najkrajšie pláže Chorvátska sú ako klenoty, ktoré lákajú milovníkov slnka a mora z celého sveta. Táto pôvabná krajina na brehoch Jadranského mora skrýva množstvo prírodných pokladov, vrátane úchvatných pláží, ktoré okúzľujú svojou krásou. Pre tých, ktorí túžia po dokonalom dovolenkovom raji, neexistuje nič lepšie ako stráviť dovolenku na najkrajších plážach Chorvátska.

Jednou z najkrajších pláží Chorvátska je Zlatni Rat na ostrove Brač. Táto ikonická pláž sa vyníma svojou nezvyčajnou tvarovou štruktúrou, ktorá sa mení podľa prúdenia mora a vetra. Je to miesto, kde sa stretávajú azúrové vody a biely piesok, čím vytvára scenériu ako z pohľadnice. Pre milovníkov vodných športov je Zlatni Rat ideálnym miestom na surfovanie, potápanie alebo len oddych na slnku pri pokojnom plávaní v krásnom mori.

Výbežok pieskovej pláže na mori s loďami v okolí
Piesočnatá pláž v Chorvátsku – Zlatni Rat

Ďalšou z neodolateľných najkrajších pláží Chorvátska je Plaža Bačvice v Splite. Táto živá pláž je obľúbená medzi miestnymi obyvateľmi aj návštevníkmi z celého sveta. S jemným pieskom, čistou vodou a širokou škálou rekreačných aktivít ponúka Plaža Bačvice ideálne miesto na strávenie letných dní. Môžete si tu vychutnať plávanie, plážový volejbal alebo si len tak oddýchnuť v tieňoch stromov počas horúceho letného dňa.

Medzi najkrajšími plážami Chorvátska nemožno opomenúť Plažu Punta Rata v Brele. Táto malebná pláž s priezračnou tyrkysovou vodou a útesmi obklopenými borovicovým lesom je synonymom rajského dovolenkového miesta. Svojím nezameniteľným scenickým výhľadom a pôvabom láka návštevníkov, aby si užili pohodu a relaxáciu na jej slnečných brehoch. Pre milovníkov prírody a fotografov je Plaža Punta Rata nepochybne jednou z najkrajších pláží Chorvátska, ktorú by nemali vynechať pri návšteve tejto úžasnej krajiny.

Medzi ďalšie najkrajšie pláže v Chorvátsku patrí Plaža Sakarun na ostrove Dugi Otok. Táto pláž sa vyznačuje bielym pieskom a tyrkysovou vodou, čím vytvára scenériu ako z karibského ostrova. Plaža Sakarun je ideálnym miestom na oddych a relaxáciu v tichu prírody, ďaleko od rušných letovísk.

Okrem toho, Plaža Stiniva na ostrove Vis patrí medzi najkrajšie pláže Chorvátska. Táto úchvatná pláž je ukrytá v malebnom zálive a obklopená vysokými útesmi, čo vytvára pocit súkromia a odľahlosti. Prístup k Plaži Stiniva je možný len po mori alebo po strmých chodníkoch, čo pridáva dobrodružný nádych k tomuto dovolenkovému zážitku.

veľké skaly pri chorvátskej pláži Stiniva, ostrov Vis
pláž Stiniva Chorvátsko, ostrov Vis

Rajská pláž v Lopare je dlhá piesočná pláž a miestami leží aj v tieni. Voda je tu neuveriteľne plytká, čo umožňuje surfovanie počas celej kilometerovej dĺžky bez obáv až k malému ostrovčeku na konci. Pláž sa nachádza na polostrove Lopar, na severnom cípe ostrova Rab.

Pláž Saplunara sa rozprestiera v zátoke na juhovýchodnej časti ostrova Mljet. Je obklopená borovicovým lesom, ktorý poskytuje príjemný tieň pred horúcim slnkom. Saplunara je hrdá držiteľka Modrej vlajky a je ideálnym miestom pre tých, čo túžia po pokoji a oddychu ďaleko od rušných davov a mestského ruchu.

Nin je známy svojím dlhým pásom piesočnatých pláží, ktoré sa tiahnu až k horizontu a nachádza sa len 15 km od Zadaru. Jeho najznámejšia pláž, nazývaná “Kráľovnina pláž“, je lemovaná radom plážových barov a ponúka nádherný výhľad na pohorie Velebit. Táto pláž je väčšinou panenská a poskytuje vítanú pohodu od každodenného ruchu. Blatistý breh tu má upokojujúci účinok na boľavé kĺby a svaly, čo robí návštevu ešte príjemnejšou.

Nenechajte si ujsť príležitosť stráviť dovolenku na najkrajších plážach Chorvátska! Od Zlatni Rat na ostrove Brač až po pláž Stiniva na ostrove Vis, táto krajina ponúka úžasné destinácie pre oddych a relax. Prečo sa teda nepustiť do objavovania týchto krásnych letovísk a nevybrať si ubytovanie čo najbližšie k nim? Prezite si našu bohatú ponuku najobľúbenejších apartmánov, pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku a objavujte krásy Chorvátska!

      Apartmány Chorvátsko 2024Ubytování v Chorvatsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Chaty na prenájomChaty na pronájemZájezdy k moři 2024Zľavové kupóny