Južná Dalmácia

Južná Dalmácia je najjužnejší a najmenší región chorvátskeho pobrežia. V strede je rozdelená niekoľkokilometrovým pásom územia Bosny a Hercegoviny, ktorý je jediným bosnianskym prístupom k moru. Najznámejšími destináciami v Južnej Dalmácii sú Dubrovník, polostrov Pelješac, ostrovy Korčula, Elafiti, Lastovo a Mljet.

Najznámejším mestom je Dubrovník, zapísaný v UNESCO, ktoré obkolesujú takmer 2 km mestských hradieb s množstvom pevností a veží. V meste sa konajú koncerty klasickej hudby v átriu paláca Knežev dvor a dramatické predstavenia na tradičných Dubrovníckych letných hrách (Dubrovačke ljetne igre) usporadúvané na vysokom brale. Dubrovník má počas roka vyše 250 slnečných dní

Ostrov Korčula je známy dlhou tradíciou turizmu aj vďaka množstvu malebných zálivov. Na ostrove sa konajú šermiarske tanečné predstavenia, z ktorých najznámejšia je Moreška. Ostrov Mljet je najjužnejší a najvýchodnejší z veľkých chorvátskych ostrovov a vďaka svojmu zalesneniu je nazývaný aj zelený ostrov. Národný park Mljet je známy dvomi morskými jazerami. Lastovo je hlavne skalnatý ostrov, no tiež je bohatý na lesy. Elafiti je skupina ostrovov západne od Dubrovníka, ktoré boli pomenované podľa svojich najstarších obyvateľov – jeleňov (z gréčtiny elaphos = jeleň). Polostrov Pelješac Vás ponúkne skvelým vínom a čerstvými mušľami. Po Istrii je to druhý najväčší chorvátsky polostrov.

Vyberte si dovolenku v Južnej Dalmácii, najjužnejšom a najmenšom regióne chorvátskeho pobrežia so svetovo známym a navštevovaným mestom Dubrovník.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2023Chaty na prenájomUbytování v Chorvatsku 2023Chaty na pronájemZájezdy k moři 2023Zľavové kupóny