fbpx

Split – moderna v starobylom meste

Split je jedno z najpopulárnejších letovísk v Chorvátsku nachádzajúce sa na pobreží Jadranského mora. Svojou krásnou prírodou, zaujímavými historickými pamiatkami a živou atmosférou si získal srdcia mnohých návštevníkov z celého sveta. Mesto Split je malebné chorvátske prímorské mesto, ktoré Vás očarí svojim prirodzeným šarmom a pozoruhodnými kontrastmi. Je to moderné letovisko v kulisách starobylého mesta, ktoré láka návštevníkov už po stáročia. Split predstavuje hlavné hospodárske, kultúrne aj dopravné centrum strednej Dalmácie. Je východiskovým prístavom pre trajekty a výletné lode na mnohé ostrovy po celom Jadrane. Zo Splitu sa rýchlo a ľahko dostanete na okolité ostrovy Brač, Hvar, Šolta a Čiovo. Patrí medzi najslnečnejšie miesta na Jadrane, žije v ňom vyše 240.000 obyvateľov. V okolí sa pestuje ovocie, zelenina a vínna réva.

Split je známy svojím starobylým pôvodom a nájdete v ňom množstvo kultúrnych pamiatok, napr. antický Diokleciánov palác, ktorý je na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO a ktorý postavil rímsky cisár v 4. storočí. Palác bol neskôr prerobený na mesto a teraz tvorí historické centrum Splitu. Na trhu Peristil sa môžete prejsť cez starobylý kameň, ktorý bol kedysi divadlom alebo sa vybrať na prechádzku uličkami starého mesta. Na kopci Marjan sa nachádza množstvo kostolov a kaplniek, ktoré stojí za to navštíviť a z vrcholu kopca je nádherný výhľad na celé mesto a okolitú prírodu.

Split je obľúbený vďaka svojim plážam, skvelým reštauráciám a rušnému nočnému životu. Loďou sa môžete vybrať na krásne blízke ostrovy a vychutnávať si jedinečnosť Jadranského mora. Split má tiež krásne pláže a množstvo možností na vodné športy. Pláže sa nachádzajú v blízkosti mesta a sú ideálne pre tých, ktorí chcú stráviť deň pri mori a užívať si slnečné počasie. Pre tých, ktorí hľadajú niečo aktívnejšie, sú k dispozícii plachetnice, jachty, kajaky a mnoho ďalších vodných aktivít.

Vyberte si zo širokej ponuky ubytovania v modernom letovisku v kulisách starobylého mesta, v centre Strednej Dalmácie.

Split je mesto plné histórie, kultúry a oddychu.

Ubytovanie Split, Apartmány Split, Dovolenka Split, Hotely Split, Last Minute Split
Odporučiť:

      Apartmány Chorvátsko 2024Hotely Chorvátsko 2024Ubytování v Chorvatsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Chaty na prenájomChaty na pronájemZájezdy k moři 2024Zľavové kupóny