fbpx

Pula – mesto bohatej histórie Istrie

Pula je jedno z najväčších miest v Chorvátsku a zároveň hlavné mesto Istrie, polostrova na severe Chorvátska, kde žije 58.000 obyvateľov. Mesto bolo založené už v antike a toto obdobie zanechalo v meste množstvo historických pamiatok a atrakcií. Najvýznamnejšou je rímsky amfiteáter, ktorý bol postavený v prvom storočí a patrí k najväčším zachovaným amfiteátrom na svete. Okrem neho sa v Pule nachádza Augustov chrám, Hercuľov kaštieľ a viacero ďalších historických budov a múzeí, napr. Archeologické múzeum Istrie, Mestské múzeum a Moderné umenie Istrie.

Okrem historických pamiatok je Pula známa aj ako letná dovolenková destinácia, kde je veľa krásnych pláží. Medzi najobľúbenejšie z nich patria Verudela, Stoja a Banjole. Tiež si môžete užiť rôzne vodné športy, turistiku v prírodnom parku Kamenjak alebo navštíviť blízke mestá ako Rovinj a Poreč. V blízkom okolí Puly sa tiež nachádza množstvo vinární, kde si môžete vychutnať lahodné istrijské vína.

Mesto má aj bohatú gastronómiu, ktorá zahrňuje typické chorvátske jedlá ako sú škampi, chobotnice a rôzne druhy rýb. Okrem toho sa v meste nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní a môžete si užiť nočný život. V Pule sa koná tiež množstvo rôznych festivalov a podujatí, medzi najznámejšie patrí Pula Film Festival, ktorý sa koná v júli a prináša prehliadku filmov z rôznych krajín sveta.

Vyberte si z bohatej ponuky apartmánov, hotelov a privátneho ubytovania v meste Pula, ktoré je ideálnym miestom na dovolenku pre tých, ktorí chcú spojiť históriu s oddychom pri mori.

Ubytovanie Pula, Apartmány Pula, Dovolenka Pula, Hotely Pula, Last Minute Pula
Odporučiť:

      Apartmány Chorvátsko 2024Hotely Chorvátsko 2024Ubytování v Chorvatsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Chaty na prenájomChaty na pronájemZájezdy k moři 2024Zľavové kupóny