Pelješac

Polostrov Pelješac vyniká výbornými červenými vínami, krásnou prírodou, bohatou vegetáciou, malebnými mestečkami a zátokami s krásnymi plážami. K najobľúbenejším letoviskám patrí Orebić, Trpanj, Viganj, Kučište a Žuljana. Na polostrove žije vyše 8.000 obyvateľov.

Polostrov je jediným miestom v Európe, kde vo voľnej prírode žijú šakali. Vnútrozemie pokrývajú prevažne vinice. Odtiaľ pochádza preslávené značkové víno Dingač a Postup. Na pobreží sa pestuje južné ovocie, mandľovníky a olivovníky. Prekvitá tiež rybolov, vrátane umelého chovu ustríc.

Prvými historickými obyvateľmi polostrova boli Ilýri, po ktorých ostal objav európskeho významu pri osade Nakovana – významná ilýrská svätyňa z prvého tisícročia p.n.l. Nálezy z gréckeho a rímskeho obdobia sú skromné. Zo starokresťanského a predrománskeho obdobia pochádza niekoľko veľmi cenných kostolíkov, predovšetkým kostolík sv. Michala (Sveti Mihovil) s freskami, z neskorého stredoveku pochádzajú gotické františkánske kláštory.

Hlavným strediskom cestovného ruchu je mestečko Orebić, ktorý je známy svojimi krásnymi plážami. Za najkrajšiu časť pobrežia sa pokladajú pobrežné miesta Kučište, Viganj a Lovište. More pri osade Viganj je považované za najvhodnejšie surferské miesto, kde sa konali aj Majstrovstvá Európy vo windsurfingu. Na južnom pobreží sú príjemnými malými letoviskami Žuljana, Trstenik a Prapratno.

Polostrov Pelješac má trajektové spojenie z Trpanji do Ploče na pevnine, z Orebića do Korčule-Dominće a z Prapratna do Sobry na ostrove Mljeto u Stonu, lodné poriadok nájdete v časti Lodná doprava).

Vyberte si zo širokej ponuky ubytovania na chorvátskom polostrove Pelješac preslávenom výbornými červenými vínami.

      Ubytovanie v ChorvátskuChaty na prenájomUbytování v ChorvatskuChaty na pronájemZájezdy k mořiČerstvo pražené zrnkové kávyZľavové kupónyVoľné pracovné miesta