Pašman

Ostrov sa nachádza pri Zadare, juhovýchodne od ostrova Ugljan, s ktorým je spojený mostom cez prieplav Ždrelac. Pobrežie ostrova je členité, vnútrozemie je kopcovité. Na menej členitom východnom pobreží sa nachádzajú všetky väčšie sídla ostrova – Tkon, Nevidjane, Kraj, Pašman, Mrljane, Dobropoljana, Banj, Ždrelac. Počet obyvateľov na ostrove Pašman sa pohybuje okolo 3300. Na ostrove sa pestujú olivovníky, zelenina, ovocie, chovajú sa ovce, prekvitá rybolov.

Pašman bol osídlený Ilýrmi už v prvom tisícročí p.n.l., neskôr ich vystriedali Rimania a potom Benátčania. Pamiatok ostalo len veľmi málo.

Ostrov má trajektové spojenie z Tkonu do Biogradu na moru a z Preka na ostrove Ugljan do Zadaru. Ostrov Pašman je napriek vhodným a priaznivým prírodným podmienkam turistami málo navštevovaný, čo však zaručuje pokojnú dovolenku. Susedný ostrov Ugljan má väčšie a kvalitnejšie ubytovacie kapacity, Pašman si však zachováva svoj pôvodný prírodný ráz.

Vyberte si zo širokej ponuky ubytovania na pokojnom chorvátskom ostrove Pašman. Prečítajte si kompletné informácie, hodnotenia klientov a prezrite si fotogalérie.

      Ubytovanie v ChorvátskuChaty na prenájomUbytování v ChorvatskuChaty na pronájemZájezdy k mořiČerstvo pražené zrnkové kávyZľavové kupónyVoľné pracovné miesta