fbpx

Kvarner – najbližší chorvátsky región

Región Kvarner sa tiahne pozdĺž Kvarnerského zálivu od Istrie na severe až po ostrov Pag a Zadarskú riviéru na juhu. Príjemné stredomorské podnebie na pobreží, veľká rozmanitosť architektúry a kultúry, ako aj množstvo ostrovov robia z tohto regiónu lákavú turistickú destináciu. Región ponúka veľa zaujímavostí, krásne pláže, rôzne atrakcie, horské cesty a tiež veľmi slávny Národný park Plitvické jazerá.

Kvarnerské ostrovy majú rozmanitú prírodu, krásne kamenné pláže, atraktívne zátoky, rozsiahle borovicové lesy a horské masívy, ako aj ostrovné mestá s jedinečným kultúrnym dedičstvom. Medzi najobľúbenejšie ostrovy patrí Cres, najväčší jadranský ostrov v Chorvátsku, obľúbené letovisko ostrov Krk a ostrov Pag známy v celom Chorvátsku vďaka výnimočnému ovčiemu syru “Paški sir” a morskej soli, ktorá sa stále vyrába tradičným spôsobom. Nemenej známe sú ostrovy ako Lošinj, na ktorom sa nachádza najväčšie ostrovné mesto v Chorvátsku – Mali Lošinj alebo ostrov Rab s rovnomenným stredovekým mestom obklopeným hradbami.

Pobrežné mestá ako Opatija, Crikvenica a Selce vás budú lákať svojou atmosférou a krásnymi plážami. Prejdite sa po Opatiji, prvom kúpeľnom meste na pobreží Jadranského mora. Vychutnajte si rakúsko-uhorskú atmosféru mesta, ktoré sa kedysi nazývalo “malá Viedeň”, a zúčastnite sa na jednom z najznámejších európskych podujatí – Kaisernacht. Crikvenica je blízko Slovenska, čo ju robí ľahko dostupnou pre slovenských turistov. V meste Senj si môžete vychutnať najväčší letný karneval v Chorvátsku. Alebo sa zúčastnite tancov a hier na festivale Ružica Vinodola v Novi Vinodolski, ktorý zachováva zvyky starých vinohradníkov. Ak sa chcete zabávať až do rána, zistite, prečo sa pláž Zrće na ostrove Pag nazýva chorvátska Ibiza. Rijeka, hlavné a najväčšie mesto regiónu, ponúka rozmanitú architektúru, múzeá, galérie a divadlá, ako aj skutočnú kultúrnu dovolenkovú atmosféru, ktorú dopĺňa jeden z najstarších a najznámejších karnevalov v Európe. Rijeka je tiež najväčším námorným prístavom na chorvátskom pobreží s dlhoročnou tradíciou. Nachádzajú sa tu Trsatské schody, ktoré vedú na Trsat, najstaršie mariánske pútnické miesto v Chorvátsku.

Dovolenka v Chorvátsku je na dosah ruky, pretože Kvarner je len pár hodín cesty od Slovenska.

      Apartmány Chorvátsko 2024Ubytování v Chorvatsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Chaty na prenájomChaty na pronájemZájezdy k moři 2024Zľavové kupóny