Hvar

Jeden z desiatich najkrajších ostrovov na svete, kde nájdete aj úplné súkromie, aj bohatý nočný život. Okolité vody patria podľa najnovších prieskumov k najpriezračnejším na Jadrane. Na ostrove žije vyše 11.000 obyvateľov.

Na ostrove sa pestuje vínna réva, olivovníky, južné ovocie (citrusy, figy) a tiež rohovník, ktorého plody sú u nás známe pod menom svätojánsky chlieb. Hvar je známy pestovaním levandule a rozmarínu. Zásobovanie vodou je zabezpečené podmorským potrubím z pevniny.

História ostrova Hvar je veľmi stará, najstaršie nálezy pochádzajú z doby 6000 až 5000 rokov p.n.l. Ako na celom Jadrane, aj na Hvare boli usadení Ilýri, neskôr Gréci. Na úrodnom Starigradskom polji, východne od mesta Stari Grad sa dochoval tzv. Grécky ager, čo je parcelácia poľnohospodárskej pôdy. Je to historická pamiatka zapísana do listiny svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO.

Hlavné strediská na ostrove sú Hvar, Stari Grad, Jelsa, Vrboska, Zavala, Sućuraj. Ostrov Hvar má trajektové spojenie zo Stari Gradu do Splitu a zo Sučuraju do Drveniku na Makarskej riviére.

Vyberte si zo širokej ponuky ubytovania na chorvátskom ostrove Hvar s najpriezračnejším morom na Jadrane. Prečítajte si kompletné informácie, hodnotenia klientov a prezrite si fotogalérie.

      Ubytovanie v ChorvátskuChaty na prenájomUbytování v ChorvatskuChaty na pronájemZájezdy k mořiČerstvo pražené zrnkové kávyZľavové kupónyVoľné pracovné miesta