Dubrovník – svetoznáme mesto

Perla Jadranu, ako sa Dubrovník zvykne nazývať, je známy vďaka svojej malebnosti, historickému vzhľadu a prekrásnym plážam, ktoré často navštevujú rôzne svetoznáme osobnosti. Jedna z najobľúbenejších destinácií vyniká veľmi priaznivým podnebím s viac ako 250 slnečnými dňami v roku. Žije v ňom vyše 42.000 obyvateľov. Ulice sú plné zelene s mnohými pomarančovníkmi a citrónovníkmi. Dubrovník je univerzitné mesto, pôsobí v ňom aj divadlo a symfonický orchester.

Dubrovník má jedno z najlepšie zachovaných starých miest v Európe, kde jeho historické centrum obopínajú ohromné ​​hradby, ktoré dopĺňa 15 veží a niekoľko pevností. Toto výnimočné opevnenie je na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Starý Dubrovník je pešiou zónou so známou promenádou Stradun.

Vyberte si zo širokej ponuky ubytovania v perle Jadranu, Dubrovníku. Prečítajte si kompletné informácie, hodnotenia klientov a prezrite si fotogalérie.

Dubrovník je historické a malebné svetoznáme mesto nazývané Perla Jadranu.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2023Chaty na prenájomUbytování v Chorvatsku 2023Chaty na pronájemZájezdy k moři 2023Zľavové kupóny