fbpx

Najobľúbenejšie a najznámejšie chorvátske ostrovy

Chorvátsko je známe svojimi nádhernými ostrovmi, ktoré ponúkajú množstvo príležitostí na dovolenku. Tu je prehľad niektorých najobľúbenejších z nich:

Brač – Je tretím najväčším ostrovom v Chorvátsku a nachádza sa v strede Jadranského mora. Je veľmi populárny vďaka svojim krásnym plážam a čistom mori. Na tomto ostrove sa nachádza známy kamenný most, ktorý je najdlhším kamenným mostom v Európe. Mesto Bol na juhu ostrova ponúka zaujímavé turistické atrakcie ako kostol svätého Jána Krstiteľa, ktorý sa nachádza na vrchole kopca a ponúka krásny výhľad na more.

Cres – Nachádza sa asi 2 hodiny loďou od Rijeky v severnej časti Jadranského mora a je najväčším ostrovom v Chorvátsku. Ostrov ponúka nádhernú prírodu a krásne pláže. Na ostrove sa nachádza množstvo krásnych dediniek, kde môžete ochutnať tradičné chorvátske jedlá a vína.

Hvar – Nachádza sa asi 2 hodiny loďou od Splitu v strede Jadranského mora. Ostrov je známy svojimi krásnymi plážami, rušným nočným životom a kultúrnymi pamiatkami. Hlavné mesto Hvar ponúka viacero historických budov ako katedrála svätého Štěpána a renesančné paláce. Ostrov je tiež ostrovom viníc, kde môžete ochutnať skvelé vína.

Korčula – Nachádza sa asi 2 hodiny loďou od Dubrovníka v južnej časti Jadranského mora. Ostrov je známy svojimi krásnymi plážami, nádhernými mestskými uličkami a historickými pamiatkami. Hlavné mesto Korčula ponúka krásne renesančné paláce, staroveké múzeá a katedrálu svätého Marka. Na ostrove sa tiež nachádza veľa krásnych dediniek, kde môžete ochutnať tradičné chorvátske jedlá a vína.

Krk – Nachádza sa asi hodinu jazdy autom od mesta Rijeka v severnej časti Jadranského mora. Krk je jedným z najväčších a najkrajších ostrovov v Chorvátsku. Ponúka množstvo krásnych pláží a zátok ako Baška alebo Malinska. Na ostrove sa tiež nachádza veľa historických pamiatok ako napr. hrad v meste Krk.

Lastovo – Nachádza sa asi 2 hodiny loďou od Dubrovníka v južnej časti Jadranského mora. Ostrov Lastovo je známy svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a ponúka množstvo turistických trás, ktoré vedú cez krásne prírodné scenérie.

Lošinj – Nachádza sa asi 3 hodiny jazdy autom od Rijeky v severnej časti Jadranského mora. Ostrov Lošinj je známy svojou peknou prírodou a množstvom turistických trás, ktoré vedú cez nádherné prírodné scenérie.

chorvatske ostrovy 1

Mljet – Nachádza sa asi 2 hodiny loďou od Dubrovníka v južnej časti Jadranského mora. Ostrov Mljet je známy svojou nádhernou prírodou a národným parkom Mljet, ktorý sa rozprestiera na celom ostrove. Na ostrove sa nachádza aj niekoľko historických pamiatok ako napríklad benediktínsky kláštor z 12. storočia.

Murter – Nachádza sa v srdci Jadranského mora a je známy pre svoje krásne pláže a zátoky, ako aj pre svoje tradičné chorvátske festivaly a oslavy. Na ostrove sa nachádza národný park Kornati, ktorý je rajom pre milovníkov prírody. Murter je tiež obľúbený pre gastronómiu zameranú na čerstvé morské plody, ako aj na miestne vína a olivový olej.

Pag – Nachádza sa asi 2 hodiny jazdy autom od Zadaru v severnej časti Jadranského mora. Pag je známy svojou krásnou prírodou a produkciou jedných z najlepších syrov v Chorvátsku. Na ostrove sa tiež nachádza množstvo krásnych pláží a zátok ako napr. veľmi známa pláž Zrće preslávená bujarou zábavou.

Pašman – Nachádza sa asi 30 minút loďou od Zadaru v severnej časti Jadranského mora. Ostrov Pašman je známy svojou nádhernou prírodou a historickými pamiatkami ako napr. kláštormi benediktínov v prekrásnom zalive Čokovac.

Rab – Nachádza sa asi 2 hodiny jazdy autom od Zadaru v severnej časti Jadranského mora. Ostrov je známy svojimi nádhernými plážami, rušnými mestskými uličkami a historickými pamiatkami. Hlavné mesto Rab ponúka gotické kostoly, renesančné paláce a úchvatný výhľad na more.

Šolta – Nachádza sa asi 1 hodinu loďou od Splitu v strednej časti Jadranského mora. Šolta je menší ostrov, ktorý je ideálny pre tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku. Ostrov ponúka nádherné pláže a krásne prírodné scenérie.

Ugljan – Nachádza sa asi 20 minút loďou od Zadaru v severnej časti Jadranského mora. Ostrov Ugljan je známy svojou krásnou prírodou a historickými pamiatkami, ako napríklad kláštor sv. Jerolima.

Vis – Nachádza sa asi 2,5 hodiny loďou od Splitu v strede Jadranského mora. Ostrov je známy svojou krásnou prírodou, čistým morom a pokojnou dovolenkovou atmosférou. Na ostrove sa nachádza veľa krásnych zátok a pláží ako pláž Stiniva, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších v Chorvátsku.

Chorvátsko ponúka niekoľko ostrovov spojených mostom, čo umožňuje ľahký prístup a objavovanie ich krás. Zaujímavé pohľady na časti cesty autom prinášajú ostrovy s mostom, z ktorých najznámejší je most na ostrov Krk. Návšteva ostrovov v Chorvátsku je nezabudnuteľný zážitok, ktoré ponúkajú pestrú paletu aktivít a krásnych pláží. Chorvátske ostrovy sú známe svojou bohatou históriou a jedinečnou atmosférou, ktorá priláka množstvo turistov každý rok.

      Apartmány Chorvátsko 2024Ubytování v Chorvatsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Chaty na prenájomChaty na pronájemZájezdy k moři 2024Zľavové kupóny