Nin

Nin je malé ospalé mestečko ležiace na pobreží Ninského zálivu severne od Zadaru. Je označované ako mesto slávnej minulosti a tiež ako najstaršie chorvátske kráľovské mesto. V meste sa nachádza najmenšia katedrála na svete, Kostolík sv. Kríža (Sveti Križ). Nin je pozoruhodný už svojou polohou – je rozložený na malom ostrove spojenom s pevninou dvoma starobylými kamennými mostami. Vchádza sa doň cez Donja gradska vrata, ktoré sa dochovali spolu s niekoľkými pozostatkami stredovekého mestského opevnenia. Ďalšou významnou historickou stavbou je farský kostol sv. Anselma Ninského, ktorý bol podľa kresťanskej tradície jedným zo 70 Ježišových učeníkov.

Neďaleko Ninu sa nachádza jedno z najživších a najobľúbenejších letovísk Severnej Dalmácie – Zaton, len 3 km južne, ktoré na rozdiel od mnohých väčších a známejších rekreačných destinácií ponúka svojim návštevníkom nielen široké možnosti rekreácie, ale aj šport a zábavu, a to na Chorvátsko v neobvykle veľkej miere.

Nin je vďaka svojej polohe ideálny na vychádzky a výlety do okolia, napr. na ostrov Vir, s ktorým je spojený mostom a samozrejme najväčšie mesto oblasti – Zadar. Nie moc ďaleko sú prírodné úkazy – národný park Paklenica a kaňon rieky Zrmanje.

Vyberte si zo širokej ponuky ubytovacích zariadení v najstaršom chorvátskom kráľovskom mestečku Nin s krásnou Ninskou lagúnou.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2022Chaty na prenájomUbytování v Chorvatsku 2022Chaty na pronájemZájezdy k mořiČerstvo pražené zrnkové kávyZľavové kupónyVoľné pracovné miesta