fbpx

Dovolenka Chorvátsko 2024 – slovenské more

Dovolenka Chorvátsko je obľúbeným slovným spojením u mnohých ľudí. Jadranské more v Chorvátsku sa pre našincov mnohokrát označuje aj za slovenské more. Chorvátsko je totiž často navštevovaná krajina známa svojimi krásnymi plážami, krištáľovočistým morom a nádhernou prírodou. Je to krajina, ktorá ponúka množstvo zaujímavostí pre dovolenkárov z celého sveta. Ak hľadáte miesto, kde si môžete naplno oddýchnuť, nabažiť sa krásou prírody a užiť si dovolenku, Chorvátsko má pre Vás na výber mnoho destinácií, množstvo pobrežných letovísk, ktoré sú ideálne pre dovolenku pri mori. Od tichých zátok, zálivov a krásnych útesov až po kilometrové pláže aj s jemným pieskom. To všetko ponúka jadranské more.

Jedným z najpopulárnejších letovísk pre dovolenku v Chorvátsku je Dubrovník. Toto krásne prímorské mesto ponúka množstvo zaujímavých miest na objavovanie, najmä historické pamiatky, ktoré sú zahrnuté do svetového dedičstva UNESCO, hradby okolo starého mesta, Stradun, katedrálu a mnoho ďalších. Dubrovník je tiež obľúbený vďaka svojimi krásnym plážam, ktoré sú ideálne pre kúpanie a opaľovanie.

Ďalším obľúbeným miestom pre dovolenku v Chorvátsku je Split, ktorý sa nachádza na pobreží Jadranského mora a ponúka množstvo zaujímavostí pre jeho návštevníkov. Môžete si prehliadnuť Diokleciánov palác, ktorý je jedným z najväčších a najkrajších zachovaných rímskych palácov na svete, katedrálu sv. Duje, múzeum a mnohé ďalšie pamiatky.

Ak hľadáte pokojnejšie miesto, kde si môžete oddýchnuť a užiť si pohodovejšiu dovolenku, môžete navštíviť mesto Zadar. Toto nádherné prímorské mesto ponúka krásne pláže a mnoho zaujímavých miest, ako napríklad Morský orgán, Pozdrav slnku, zrúcaniny rímskeho fóra a katedrálu sv. Anastázie.

Chorvátsko má mnoho nádherných ostrovov a ostrovčekov, ktoré stoja za strávenie dovolenky alebo aspoň za návštevu. Najznámejšie ostrovy sú Hvar, Brač, Pag, Rab a Korčula. Okrem ostrovov ponúka Chorvátsko mnoho ďalších zaujímavých letovísk, ako napríklad Rovinj, Pula, Makarska, Trogir, Omiš a mnoho ďalších. Každé z týchto miest má svoj vlastný genius loci, ponúka mnoho krásnych pláží, historických pamiatok a atrakcií.

V Chorvátsku sa nachádza aj množstvo národných parkov, ktoré Vám môžu osviežiť dovolenku v podobe výletu. Plitvické jazerá sú jedným z najkrajších a najznámejších národných parkov v Chorvátsku, ktorý ponúka nádherné vodopády, jazerá, krásnu prírodu a možnosť sa cítiť ako vo sérii filmov o Winnetou. Kornati a Krka sú ďalšími obľúbenými národnými parkami, ktoré stoja za preskúmanie.

Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde si môžete užiť nádherné pláže, skvelé miestne špeciality, zaujímavú juhoslovanskú kultúru, históriu a nádhernú prírodu, potom by ste mali zvážiť Chorvátsko pre Vašu nasledujúcu dovolenku. Chorvátsko je neskutočne krásna krajina, ktorá ponúka množstvo zážitkov a atrakcií pre dovolenkárov a krásne jadranské more.

Dovolenka pri mori je pre mnohých ľudí vrcholom roka, ide o ideálnu príležitosť na oddych a pokoj od každodenných starostí. A ak hľadáte destináciu, ktorá ponúka nádherné pláže, skvelé miestne špeciality, zaujímavú juhoslovanskú kultúru, históriu a nádhernú prírodu, tak Chorvátsko je skvelou voľbou.

Ako si vybrať dovolenku v Chorvátsku? Tu sú tipy pre Vás:

Vyberte si správnu destináciu
Vybrať si správne letovisko je dôležité pre pohodovú dovolenku. Ak hľadáte tiché a romantické miesto, môže byť pre vás dobru voľbou menšie letovisko na pobreží. Ak sa však radi zabávate a hľadáte športové aktivity, potom si vyhľadajte väčšie letoviská, ktoré ponúkajú veľký výber zábavy.

Skúste niečo originálne
Chorvátsko je známe svojimi krásnymi plážami a čistým morom, ale ponúka oveľa viac, napr. dovolenku na samote, tzv. robinzonskú dovolenku alebo ubytovanie v majákoch odrezaných od sveta. Ak na dovolenke preferujete bežné letoviská, ale neradi ostávate na rovnakom mieste, skúste si spraviť výlet do národného parku, ktorých ma Chorvátsko požehnane alebo objavte krásy morského dna počas šnorchlovania. Vychutnajte si tiež typickú miestnu gastronómiu, čerstvé ryby, morské plody a ďalšie chorvátske delikatesy.

Užívajte si pohodu
Dovolenka v Chorvátsku by mala byť hlavne časom na oddych a relaxáciu. Preto si užite pokoj na pláži alebo si doprajte plávanie v mori. Vyhnite sa stresu a nezabúdajte, že na dovolenke ste preto, aby ste si maximálne oddýchli. Populárnou možnosťou pre mnohých dovolenkárov je lacná dovolenka v Chorvátsku. Tiež je populárna dovolenka so psom pri mori.

Plánujte vopred
Chorvátsko a dovolenka sú od nepamäti spojenými nádobami a preto je potrebné myslieť na to, že je dobrým zvykom si svoju dovolenku naplánovať včas a zarezervovať si ubytovanie s dostatočným predstihom, aby ste mali čo najširší výber apartmánov, hotelov a súkromného ubytovania. Opačnou alternatívou je Last minute dovolenka. Po rezervácii je dobré si naštudovať aj cestu do Chorvátska, aby ste ju zvládli s prehľadom.

Chorvátsko a Jadranské more Vám ponúkne úžasný oddych. Najlepšia dovolenka = Chorvátsko.

záliv v chorvátsku s výhľadom na more a polostrov
Zátoka v Chorvátsku
Odporučiť:

      Apartmány Chorvátsko 2024Hotely Chorvátsko 2024Ubytování v Chorvatsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Chaty na prenájomChaty na pronájemZájezdy k moři 2024Zľavové kupóny