Zadar

Zadar je centrom severnej Dalmácie, univerzitným mestom a významným dopravným uzlom, v ktorom žije vyše 75.000 obyvateľov. Okolie mesta obklopuje viacero menších aj väčších ostrovov (Pašman, Dugi Otok, Ugljan). V relatívnej blízkosti sa nachádzajú aj Národné chránené parky Paklenica a Kornati.

V Zadare sa nachádza množstvo historických pamiatok: kostol sv. Donáta, katedrála sv. Anastázie, antické fórum a veľa ďalších prevažne románskych a renesančných stavieb. Historickému centru dominuje preslávená ulica Kalelarga.

Zadar sa pýši dvoma novodobými, technicky unikátnymi atrakciami: Morské varhany (Morské orgule), ktoré vydávajú špecifické zvuky a Pozdrav Slnku (Pozdrav Suncu), ktorý vytvára súbor vizuálnych efektov.

Vyberte si zo širokej ponuky ubytovania v chorvátskom Zadare s množstvom historických pamiatok a technicky unikátnymi atrakciami. Prečítajte si kompletné informácie, hodnotenia klientov a prezrite si fotogalérie.

      Ubytovanie v ChorvátskuChaty na prenájomUbytování v ChorvatskuChaty na pronájemZájezdy k mořiČerstvo pražené zrnkové kávyZľavové kupónyVoľné pracovné miesta