fbpx

Medulin – perla Istrie a oáza pokoja

Medulin je malé mestečko a významné turistické stredisko, ktoré sa nachádza v najjužnejšej časti Istrie, niekoľko kilometrov južne od Puly. Kedysi malá rybárska a poľnohospodárska dedina sa zmenila na moderné turistické letovisko. Je ideálnym miestom pre pokojnú a romantickú dovolenku, ako aj pre aktívnejšiu dovolenku s množstvom športových možností. Medulin má takmer 3.000 obyvateľov a celá Medulinská riviéra má približne 6.500 obyvateľov. Obyvatelia sa pôvodne zaoberali rybolovom a poľnohospodárstvom, ale v súčasnosti je ich hlavným zdrojom obživy cestovný ruch.

Symbolom Medulinu je zrekonštruovaný veterný mlyn z konca 19. storočia. Archeologické nálezisko Vižula sa nachádza v malebnej pobrežnej oblasti severozápadnej časti chorvátskej Istrie. Zachovali sa tu pozostatky rímskeho vidieckeho domu, ktorý bol postavený na polostrove. Vynikal tak svojou veľkosťou a monumentálnou architektúrou, ako aj bohatou výzdobou a krásnymi mozaikami. Dnes si ho môžete pozrieť vo výbornom stave v Archeologickom parku Vižula.

Chránená oblasť Donji Kamenjak sa nachádza v najjužnejšej časti polostrova Kamenjak (južne od Premantury). Je to najatraktívnejšia a najnavštevovanejšia lokalita tejto riviéry. Má mimoriadne členité pobrežie s tridsiatimi zátokami a jedenástimi neobývanými ostrovčekmi. Gornji Kamenjak, ktorý sa nachádza medzi Premanturou na juhu a Volme na severe, je botanicky veľmi významná oblasť, pretože tu rastie takmer 500 druhov rastlín. Donji Kamenjak leží južne od Premantury a má rozlohu vyše 400 hektárov. Vyznačuje sa rozmanitosťou botanických druhov, špecifickou mikroklímou a je veľmi zaujímavá z geologického hľadiska. Dovolenkári si tu môžu vychutnať turistiku, nádherné výhľady a kúpanie na skrytých romantických plážach. Tí, ktorí majú radi cyklistiku, sa môžu vybrať po vyznačených cyklotrasách. Môžete sa tiež plaviť na kajaku pozdĺž pobrežia, surfovať na vlnách alebo sa potápať. Atraktívna architektúra, početné pláže a dobré jedlo lákajú návštevníkov na každoročnú dovolenku v Meduline.

Vyberte si z bohatej ponuky ubytovania v najatraktívnejšej a najnavštevovanejšej lokalite Istrie. Prečítajte si kompletné informácie, hodnotenia klientov a prezrite si fotogalérie.

Ubytovanie Medulin, Apartmány Medulin, Dovolenka Medulin, Hotely Medulin, Last Minute Medulin
Odporučiť:

      Apartmány Chorvátsko 2024Hotely Chorvátsko 2024Ubytování v Chorvatsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Chaty na prenájomChaty na pronájemZájezdy k moři 2024Zľavové kupóny