fbpx

Istria – ubytovanie na najväčšom chorvátskom polostrove

Istria je najväčším chorvátskym polostrovom, ovplýva rozmanitosťou a pestrosťou farieb. Mnohé možnosti ubytovania na celom pobreží dopĺňa bohatá ponuka vo vnútrozemí, ktoré je plné vinohradov.

Mestečko Umag ponúka každoročne svetoznámy tenisový turnaj Croatia Open. Milovníci pamiatok si prídu na svoje vďaka histórii siahajúcej až do antických čias. Vďaka trom elixírom Istrie: vínu, olivám a hľuzovkám je Umag už od dávnych čias významným a atraktívnym letoviskom a stal sa jednou z najvýznamnejších turistických destinácií v Chorvátsku. Novigrad Vám ponúka kultúrny zážitok v podobe bluesového festivalu, na ktorom sa predstavujú svetoví hudobníci, ktorý dopĺňa množstvo ďalších kultúrnych, zábavných a gastronomických festivalov. Poreč s Valamar Jazz festivalom sa zapáči najmä milovníkom džezu a Bazilika sv. Eufrázia (na zozname UNESCO) so svojou architektúrou a krásnou byzantskou mozaikou zaujme každého návštevníka. Mesto Rovinj sa nachádza na kopcovitom polostrove a z jeho “Rovinjskej noci” sa stala najnavštevovanejšia letná rybárska slávnosť na Jadrane. Riviéra Fažana ponúka návštevníkom množstvo aktivít. Môžete sa tešiť na krásne pláže, cyklistické trasy, golfové ihriská a školu windsurfingu. Zaujme tiež rímskou vilou vo Valbandone, ulicami obce Peroj, promenádami a námestím prístavu Fažana, kde sa v lete konajú rybárske slávnosti, folklórne festivaly a módne prehliadky šperkov z rímskeho obdobia.

V meste Pula, ktorá bola založená pred 3000 rokmi sa budete cítiť ako v antickom Ríme vďaka hlavnému námestiu Fórum so svojimi chrámami, mestskou radnicou, Zlatou bránou (Zlatna vrata), no snáď najviac budete obdivovať najzachovalejšiu Arénu, kde sa v dávej minulosti konali gladiátorské bitky. Kultúru si užijete na Pulskom filmovom festivale (Pula Film Festival), kde sa filmy premietajú pod holým nebom tohto chorvátskeho Kolosea. Riviéra Medulin sa nachádza v najjužnejšej časti Istrie alebo Magickej krajiny (Terra Magica), ako sa často nazýva. Čaro riviéry Medulin spočíva v kráľovstve orchideí na myse Kamenjak, v blízkosti mesta Premantura, stopách dinosaurov na ostrove Fenoliga, ako aj v starých veterných mlynoch a odľahlých plážach Medulinského zálivu, kde je veľa skrytých zákutí určených pre oddych na samote. Národný park Brijuni je súostrovie, ktoré Vám poskytne safari dobrodružstvo, počas ktorého uvidíte najrozmanitejšiu flóru a faunu a tiež stopy dinosaurov. Riviéra Labin je jedna z prvých riviér, kde odštartoval chorvátsky cestovný ruch. Slávnostná atmosféra večerov “Čo varili naše babičky” (Ca su kuhale naše noni) je jedinečným zážitkom, ktorý návštevníkom Rabacu poskytuje príležitosť dozvedieť sa viac o kultúre a tradíciách Chorvátska.

Ubytovanie na Istrii, malebnom poloostrove a regióne v Chorvátsku, je skvelou voľbou pre dovolenku plnú prírodných krás a kultúrnych zážitkov. Na Istrii nájdete široký výber ubytovacích možností, vrátane hotelov, apartmánov, penziónov a súkromných domov, ktoré zabezpečia pohodlný a príjemný pobyt. Nech už hľadáte ubytovanie pri mori, v historických mestách alebo na vidieku, na Istrii si vyberiete ideálne miesto pre váš pobyt. Ubytovanie na Istrii vám umožní preskúmať úchvatné pláže, pokojné dedinky a pamätihodnosti ako starobylé rímske amfiteátre a pevnosti. Pred rezerváciou ubytovania na Istrii odporúčame preskúmať rôzne možnosti a vybrať si tú, ktorá najlepšie vyhovuje vašim preferenciám a rozpočtu.

      Apartmány Chorvátsko 2024Ubytování v Chorvatsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Chaty na prenájomChaty na pronájemZájezdy k moři 2024Zľavové kupóny