Dugi otok

Ostrov Dugi otok je známy množstvom jaskýň: Strašna peć, Kozja peć, Veli Badanj, Crvene rupe, Pećna. Na juhu ostrova je jeden z najkrajších jadranských zálivov Telašćica, na severe je rovnako malebný záliv Solišćica. Južná časť ostrova je kamenistá, západné pobrežie je strmé a vysoké. Dugi Otok má krásnu a neporušenú prírodu. Na ostrove žije niečo cez 2800 obyvateľov. Hlavnou a najväčšou obcou je Sali. Na ostrove sa pestuje vínna réva, olivovníky a zelenina, obyvatelia sa tiež venujú chovu oviec a rybolovu.

Ostrov Dugi otok ponúka výborné podmienky pre všetky vodné športy, v obci Božava je prestížna potápačská škola. Veľmi blízko ostrova sa nachádzajú Kornatské ostrovy (Národný park Kornati), ktoré sú magnetom pre všetkých milovníkov nedotknutej prírody. Dugi otok má trajektové spojenie so Zadarom z obce Brbinj.

Vyberte si z ponuky ubytovania na chorvátskom ostrove Dugi otok s krásnou a nedotknutou prírodou s množstvom jaskýň a skvelými možnosťami vodných športov.

      Ubytovanie v ChorvátskuChaty na prenájomUbytování v ChorvatskuChaty na pronájemZájezdy k mořiČerstvo pražené zrnkové kávyZľavové kupónyVoľné pracovné miesta